Кожній людині, яка захоплюється роботою у саду чи городі, обов’язково потрібні додаткові корисні інструменти та пристрої, що полегшують роботу. Одним з них є садовий обприскувач. Він є незамінним пристроєм, який дозволяє захищати рослини від шкідників та хвороб. Його використання дозволяє збільшити врожайність та зробити садово-городні роботи набагато простішим. Обираючи обприскувач, важливо бути уважними. Сучасний ринок пропонує величезну кількість варіантів на вибір, тому краще заздалегідь підготуватись та дізнатись більше про цю техніку.

Садовий обприскувач: основні функції та різновиди

Загалом обприскувач необхідний для того, щоб розпорошувати на рослинах спеціальні засоби для боротьби зі шкідливими організмами. Також його використовують для нанесення добрив та інших рідинних речовин для підтримки здоров’я та росту рослин.

На ринку доступні найрізноманітніші види садових обприскувачів, які відрізняються між собою індивідуальними особливостями. Найчастіше виробники пропонують покупцям:

  • ручний варіант — найпростіше рішення, як працює за допомогою ручної помпи. Це ідеальний варіант обприскувача для невеличких за площею городів та садів. Він має невелику вагу та об’єм, завдяки чому є достатньо мобільним. Підходить для розпорошування добрив, води та пестицидів у формі рідини;
  • електричний обприскувач — універсальний варіант, що працює на електроенергії та має більший об’єм у порівнянні з ручним варіантом. Такий вид техніки підходить для великих за площею ділянок Але незручність створює необхідність мати подовжувач. Модель не підходить для місцевостей без доступу до електроенергії;
  • акумуляторний садовий обприскувач — працює на батареї, яку зручно заряджати. Має великий об’єм. Підходить для обробки великих за площею ділянок. Одним з кращих представників цього виду є садовий обприскувач акумуляторний Tex.AC ТА-03-480 (16л / Li-Ion) ранцевий. Він  Мобільний, портативний та зручний у використанні;
  • ручний бензиновий варіант — працює, як правило, на паливі та має великий об’єм. Завдяки мобільності його можна використовувати на будь-яких ділянках (так само як і акумуляторний обприскувач), адже жодних обмежень немає.

Як обрати садовий обприскувач?

Обираючи пристрій для роботи, важливо одразу визначитись із важливими критеріями. Насамперед значення має об’єм. Саме тому слід заздалегідь розрахувати рівень потреб, враховуючи площу ділянок для обробки.

Важливе значення має можливість регулювання розпорошення. Для точного контролю над процесом варто мати можливість налаштовувати кількість рідини, яка виходить з сопла. Для невеликих обсягів робіт така функція не дуже важлива, втім для великих ділянок та інших потреб краще обирати модель з регулятором.

Слід звертати увагу і на те, скільки важить пристрій. Загалом обприскувач має мати оптимальну вагу, особливо, якщо мова йде про мобільні версії, які використовуються на будь-яких ділянках. Важливе значення має і матеріал, з якого зроблений обприскувач. Звертайте увагу лише на варіанти, виготовлені з металу та міцного пластику, завдяки чому гарантується безпека під час використання, а також довговічність пристрою.

Попередньо слід ознайомитись з відгуками про обраний пристрій в інтернеті. Досвід інших покупців дозволить підібрати оптимальний варіант, який задовільнить ваші потреби.

Як купити обприскувач та що робити далі?

Звичайно, обрати пристрій доволі складно, особливо не маючи досвіду в цій галузі. Саме тому перед купівлею краще проконсультуватися з менеджером в магазині. Досвідчений фахівець, як правило, готовий надати кваліфіковані відповіді на питання, а також допоможе підібрати оптимальну модель.

Дуже важливо саме правильно обрати обприскувач, оскільки в протилежному випадку це може призвести до його низької ефективності в роботі та неконтрольованого розпорошення рідини.

Правильна експлуатація теж має значення. При використанні обприскувача в жодному разі не слід забувати про правила безпеки. Перед першою обробкою слід ретельно вивчити інструкцію та обов’язково дотримуватись заходів безпеки. При використанні обприскувача слід носити захисні окуляри, респіратор та рукавиці, щоб мінімізувати ризик контакту з хімічними речовинами. В жодному разі не залишайте пристрій без нагляду.