Пристрасть до парфумів у людей існує з давніх-давен, тому за цей час з’явилось чимало цікавих фактів про їхню історію та розвиток. Якщо ви є фанатом ароматів, то наш матеріал точно буде вам цікавим та подарує чимало корисних знань.

Найперший аромат у світі

Перший аромат з’явився у стародавній Месопотамії понад 4000 років тому. Тоді композиції складалися з суміші квітів та трав. В першу чергу вони виконували лікувальну дію, втім з часом вони отримали популярність і в косметичному середовищі.

Важлива роль парфумів у Стародавньому Єгипті

Парфуми дуже високо цінували у давньоєгипетській культурі. Зазвичай їх використовували для проведення релігійних обрядів. Втім не менш активно ароматні композиції застосовували для маскування неприємних запахів, а також надійного захисту від укусів комах. Цікаво, що у стародавніх єгиптян був бог духів, а також покровитель парфумерів — Нефертум.

Парфуми — символ розкоші при французькому дворі

Високо цінували парфуми у Франції в середині 17-го століття. Вони навіть стали своєрідним символом розкоші та вишуканості. Король Франції Людовик XIV дуже любив парфуми, тому спеціально за його наказом була створена посада офіційного парфумера при дворі. Це дало своєрідний поштовх до розвитку парфумерної справи у Франції, адже навіть зараз ця країна є провідним виробником ексклюзивних ароматів.

Сировина для парфумів

Цікаво, що парфуми ще до середини дев’ятнадцятого сторіччя виготовляли лише з натуральних інгредієнтів. Синтетичний аромат був створений у 1868 році хіміком Альберто Бауером. Це був перший у світі штучний мускус. У сучасному світі переважна більшість парфумів містить синтетичні інгредієнти.

Асоціативний ряд

Наш нюх тісно пов’язаний з емоціями та пам’яттю. Коли ми відчуваємо певні аромати, вони можуть перенести нас у часи юності, викликати почуття ейфорії або ностальгії. Кожен парфум — це окрема історія, яка здатна перемістити нас у певний момент життя. Саме тому парфумери керуються певними емоціями та натхненням задля створення нових парфумів.

Типи ароматів

Всі аромати можна поділити на кілька груп залежно від їх профіля: фруктові, квіткові, деревинні, східні, цитрусові, шкіряні, морські, пудрові тощо. В кожній є справжні бестселери: наприклад, Tom Ford Fleur de Portofino (фруктовий парфум), Narciso Rodriguez Narciso Poudree (деревний парфум) тощо. Подібна класифікація дозволяє споживачам зробити максимально зручний вибір ароматів, які дійсно відповідатимуть особистим вподобанням та настрою.

Особливості парфумів

Чимало факторів навколишнього середовища (наприклад, вологість або температура) можуть мати вплив на звучання та інтенсивність аромату. Саме тому ви можете спостерігати дивне, на перший погляд, явище: в одних умовах аромат розкривається так, в інших — зовсім по-іншому. Саме тому зазвичай парфумери розробляють свої композиції таким чином, щоб одні аромати найкраще звучали у холодну погоду, в той час, як інші — у теплу.

Нішеві аромати

Надзвичайну популярність останнім часом мають нішеві аромати. Їх зазвичай випускають обмеженими партіями в окремих колекціях. Нішеві парфуми мають унікальний характер, а їх звучання спрямоване на вираження конкретної емоції чи концепції. Зазвичай для їх створення використовують рідкісні інгредієнти, що додає аромату ексклюзивності.

Використання інгредієнтів тваринного походження

Зазвичай протягом довгої історії парфумів широке використання мали мускус, амбра, а також інші інгредієнти тваринного походження. Їх застосовували для додавання ароматам складно та глибинного звучання. Втім у сучасному світі через етичні міркування переважна більшість парфумерів надає перевагу синтетичним складовим, які мають не меншу ефективність.

Парфуми та культурні традиції

Насправді парфуми є важливою складовою багатьох культур. Наприклад, в Індії використання ароматних композицій є частиною релігійних церемоній. В країнах Близького Сходу парфуми є символом високого статусу та багатства.

Кожен аромат розкривається по-різному

Особиста хімія нашої шкіра впливає на те, як розкривається аромат на кожній людині. Загалом на звучання парфуму додатково впливає також температура тіла та навколишнього середовища. Нерідко трапляються ситуації, коли аромат на одній людини розкривається інакше, ніж на іншій. Саме тому рекомендується самостійно тестувати парфуми у магазині перед купівлею.

Використання ароматизаторів

Ароматизатори застосовують не лише у світі парфумів. Також вони присутні у харчовій промисловості (наприклад, для виробництва напоїв або покращення певних страв). Екстракт ванілі можна зустріти у випічці, а аромат свіжих трав ідеально доповнює коктейлі.

Правильне зберігання

Не слід забувати, що парфуми дуже чутливі до тепла та сонячного світла. Неправильне зберігання може призвести до втрати природних якостей композицій. Саме тому бажано зберігати аромати у темному та прохолодному місці (наприклад, у шафі).