Акумуляторні шуруповерти широко використовують у ремонтних роботах для закручування та відкручування гвинтів, болтів та інших елементів. Такий інструмент дуже зручний завдяки високій ефективності, а також мобільності. Він не потребує підключення до електричної мережі, а наявність різних насадок дозволяє використовувати шуруповерт для вирішення різноманітних завдань (монтажу меблів, ремонту, будівництва тощо). Але перед покупкою такого інструмента важливо опрацювати питання особливостей його вибору, адже від цього залежить якість та ефективність подальшої експлуатації.

Визначаємо вольтаж та інші важливі характеристики

Залежності від категорії інструментів, може коливатись і показних вольтажу. Наприклад, для побутових приладів він може бути в межах 10-14 В. Професійні моделі мають вольтаж від 18 В та вище.

Важливо звернути увагу і на потужність, оскільки від неї залежить швидкість роботи пристрою: чим вище цей показник, тим швидше закручуються саморізи. Для побутових справ цілком достатньо  шуруповерта з потужністю 500-700 Вт, в той час як для професійної діяльності він має бути набагато потужнішим.

Звертаємо увагу на тип акумулятора

Акумулятори бувають різних типів, кожен з них своєю чергою свої переваги та недоліки. Найпоширенішими є:

  • NiCd (нікель-кадмієві) — доступний за ціною варіант, але має невелику місткість та доволі обмежений термін служби;
  • NiMH (нікель-металгібдридні) — відрізняються більшою місткістю, тривалим періодом експлуатації, але мають більшу вагу, що може впливати на комфорт при використанні;
  • Li-ion (літій-іонні акумулятори) — оптимальний варіант, який поєднує в собі високу місткість та тривалий період роботи. Втім він є дорожчим порівняно з іншими пропозиціями.

Важливо звертати увагу на ємність батареї, оскільки від неї залежить і автономність роботи шуруповерта, і кількість можливих циклів перезаряджень. Також не слід забувати, що експлуатація впливає на будь-який акумулятор, через що з часом його місткість зменшується.

Враховуємо розмір та вагу

Обидва показники мають велике значення, особливо якщо ви плануєте використовувати інструмент протягом тривалого періоду часу. Загалом компактні моделі більш зручні в роботі. Але підходять вони для розв'язання побутових задач, адже мають меншу місткість та потужність. Їх, як правило, використовують на вулиці або у важкодоступних місцях.

Важкі моделі шуруповертів зазвичай мають високу потужність. Але це впливає на їх мобільність, ергономічність та можливість використовувати без зайвих зусиль.

Беремо до уваги швидкість обертів

Важливим параметром є кількість обертів на хвилину, який відображає швидкість інструмента. Цей показник дуже важливий для роботи з різними матеріалами та деталями. Загалом для звичайних робіт вдома цілком достатньо шуруповерта зі швидкістю 500-2000 обертів на хвилину. Втім при роботі з бетоном чи металом потрібна модель з набагато вищим показником.

Не забуваємо про додаткові функції

Окрім стандартних можливостей, деякі виробники пропонують додатковий функціонал. Найчастіше в різних моделях можна зустріти:

  • сигналізатор заряду — він може свідчити про необхідність підзарядити акумулятор;
  • функцію реверсу — за її допомогою можна відкрутити шуруп та витягнути свердло з товстої дошки;
  • функцію підсвічування робочого місця — завдяки їй можна не використовувати додаткове освітлення при роботі.

Окрім цього, деякі моделі можуть мати функцію імпульсу, різні додаткові блокатори тощо. Загалом функціонал та комплектація можуть відрізнятись залежно від моделі та виробника.

Наприклад, акумуляторний шуруповерт ударний WORCRAFT CHD-S20LiB + АКБ і ЗП доповнений функцією удару, завдяки чому його можна використовувати не лише для закручування гвинтів, але і як перфоратор для побутових завдань.

Обираючи акумуляторний шуруповерт, варто звертати увагу на потужність, тип батареї та її місткість, розмір та вагу, а також кількість обертів. Наявність додаткових функцій дозволяє зробити експлуатацію інструмента більш зручною та функціональною. В першу чергу варто визначитись для яких робіт ви плануєте використовувати шуруповерт, адже побутові та професійні задачі вимагають різного підходу до вибору інструмента.