Основою більшості ароматів є квіти. Першими їх стали використовувати стародавні єгиптяни, греки та римляни. Вони змішували різноманітні рослинні інгредієнти (квіти, листя, смоли) для створення ароматичних олій, які застосовували для прикрашання тіла людини, ароматизації будинків та храмів. В той час парфумами користувалися лише аристократи, політики та царі, оскільки вони були своєрідними символами статусу.

У 2003 році на острові Кіпр у Пігросі археологічна експедиція знайшла залишки майстерні з виготовлення парфумів. Знахідка датується приблизно 1850 роком до нашої ери. Це найстаріша фабрика парфумів у світі на сьогодні. Різноманітні фрески з Єгипту та Риму містять численні зображення, які демонструють мистецтво виготовлення парфумів. На фресках з Помпеї можна побачити групи амурів, які займаються змішуванням ароматів у парфумерних магазинах. Варто зазначити, що і сьогодні мистецтво парфумерії постійно розвивається і не втрачає своєї актуальності. Одними найпопулярніших є саме квіткові аромати.

Особливості квіткових ароматів

Вони по-справжньому легкі та весняні. Вони створюють чуттєві та ніжні композиції, які підкреслюють індивідуальність та витонченість свого власника. Їх отримують з летючих органічних сполук, які виділяють пелюстки квітів. Вони складають найпопулярніше сімейство ароматів, якому зазвичай надають перевагу досвідчені парфумери.

Квіткові аромати найчастіше використовують для створення жіночих композицій. Втім такі ноти можуть зустрічатися і в чоловічих варіаціях парфумів. Ці парфуми асоціюються с теплими днями, затишком, весняними заходами сонця та легкою прохолодою ранків.

До переваг квіткових ароматів можна віднести:

  • різноманітність композицій — кожна квітка має свій характер: наприклад, одні можуть мати солодкі ноти, інші — деревно-теплі чи навіть пряні. Тому різноманіття різних квітів дозволяє створити велику палітру ароматів на будь-який смак;
  • тривалість звучання — квіткові аромати розкриваються поступово, завдяки чому зберігають свою стійкість протягом тривалого часу;
  • універсальність — квіткові аромати можуть бути як чудовим повсякденним варіантом, так і ідеальним вибором до особливого заходу. Наприклад, Brunello Cucinelli Pour Femme — ідеальні жіночі парфуми на кожен день.

Найхарактерніші ноти квіткових ароматів

Справжньою королевою серед квітів є троянда. Вона зустрічається у значній кількості парфумів та символізує романтику та жіночність. Не менш популярні й лілії, які асоціюються зі свіжістю та чистотою. Фрезія — одна з улюблених нот сучасних парфумерів. Ця квітка має ніжний та приємний аромат, який надає композиціям свіжого та легкого звучання.

Широке розповсюдження мають так звані «весняні» композиції. Вони складаються з нот нарциса, зеленого гіацинта та мускусної троянди й створюють дійсно потужну композицію з весняним вайбом. Наприклад, нарцис містить солодкі, свіжі та трішки пряні ноти, завдяки чому викликає не тільки асоціації з ніжністю, але й енергійним пробудженням природи. Зелений гіацинт своїм звучанням символізує свіжість та витонченість. Мускусна троянда — це симбіоз ніжності та елегантності. Така нота додає композиції романтичного звучання композиції.

Окрема категорія — це так звані «білі» квіті. До неї належать жасмин, тубероза та апельсиновий цвіт. Кожна нота має своє характерне звучання та особливості. Наприклад, ноти жасмину уособлюють ніжність, жіночність та витонченість. Зазвичай він присутній як в композиціях для повсякдення, так і в парфумах для особливих подій. Тубероза здатна додати композиції атмосферу екзотики. Така нота асоціюється з величністю та екстравагантністю. Апельсиновий цвіт — найкраще рішення для створення свіжих та легких композицій. Загалом так звані «білі» квіти ідеально підходять для створення елегантних та розкішних ароматів, які здатні підкреслити чуттєвість та витонченість образу.

Не менш популярна категорія — тропічні квіти. Найчастіше їх уособлює іланг-іланг. Він додає композиції екзотичного звучання, а також особливої глибини. Квітка добре гармонує зі східними нотами, а також здатна додавати композиціям особливого енергійного звучання.

Квіткові аромати — це універсальні композиції, яка мають чітко виражену індивідуальність. Вони здатні закохувати у себе з перших нот та створювати неповторні асоціації, які повертатимуть вас знову і знову до приємних спогадів.