Ми любимо парфуми, тому що їх аромати здатні викликати сильні емоції, пробуджувати приємні спогади та вражати оточуючих. Тож не дивно, що більшість сучасних людей витрачає багато часу на пошук саме таких вишуканих парфумів. Але щоб насолоджуватися перевагами якісної продукції якомога довше, варто потурбуватись про правильне зберігання та належний догляд. Ми зібрали поради експертів галузі й створили вичерпний посібник: ви дізнаєтесь про оптимальний температурний режим, захист від сонячного світла, секрети збереження стійкості та інші тонкощі.

Чому правильно зберігати парфуми настільки важливо?

Відповідь очевидна: правильно організований процес зберігання гарантує стабільність унікальних характеристик ароматів. Враховуючи вартість якісної парфумерної продукції, це має значення, адже мова йде і про повернення вкладених грошей у вигляді яскравих емоцій та створення бажаного образу.

Річ у тім, що світло, температура та рівень вологості негативно впливають на тонкий баланс ароматичної композиції. Тому нехтування правилами дуже швидко перетворить елітний продукт на якийсь незрозумілий концентрат, який не можна буде застосовувати за призначенням.

Це особливо важливо, якщо ви любите брендові дорогі аромати й хочете користуватися ними якомога довше. Наприклад, правильне зберігання унісекс аромату Tiziana Terenzi Kirke забезпечить збереження ноток смородини та малини на багато років.

Ідеальні умови для ваших парфумів: стабільне прохолодне середовище

Температура — вважайте, найголовніший фактор, який впливає на збереження улюблених розкішних ароматів. Ідеальним середовищем вважається температурний режим у межах 15-20°C. У такому випадку можна гарантувати, що склад продукту залишиться стабільним.

Додатково треба захистити парфум від впливу прямих сонячних променів, а також різких перепадів температури. Також важливо тримати флакон подалі від джерел тепла: підвіконь, радіаторів, камінів тощо.

Отже, якщо у вас уже є колекція улюблених елітних ароматів, краще виділіть для неї спеціальне прохолодне місце: наприклад, гардеробну кімнату. У вас вдома всюди стабільно висока температура? Тоді подумайте про купівлю спеціального парфумерного холодильника.

Як захистити аромати від шкідливого світла?

Не лише яскраве сонячне проміння шкодить парфумерній продукції, але й штучне освітлення. Природні та штучні ультрафіолетові промені змінюють хімічний склад будь-якого парфуму, призводять до погіршення, а то й втрати аромату. А штучні джерела освітлення можуть додатково випромінювати тепло, що ще гірше.

Саме тому варто зберігати улюблені аромати подалі від світла: у затемненому або слабко освітленому місці. Найкраще для цього підійде оригінальна коробка продукту. А якщо ви її викинули, скористайтесь спеціальним ящиком або шафкою.

Повітря і вологість — «вороги» довголіття аромату

Високий рівень вологості негативно впливає на парфумерну продукцію, призводячи до деградації тонких ароматичних компонентів та прискорюючи випаровування унікальних інгредієнтів. Тому уникайте зберігання флаконів в умовах високої вологості (наприклад, у ванній кімнаті). Оберіть суху зону з контрольованим кліматом.

Повітря також впливає на ароматичну композицію: послаблює чи змінює її. Властивість кисню — окислення — змінює початковий склад молекул, через що оригінальний аромат може стати слабшим або взагалі змінитися. Тому варто звести вплив повітря до мінімуму: одразу після використання щільно закривайте флакон.

Естетичне зберігання? Це теж важливо!

Хоча зберігання у прохолодному, темному місці є дуже важливим для підтримки якості ароматів, важливо також врахувати інший аспект. Велика кількість людей прагне продемонструвати свою колекцію парфумів гостям. В цьому немає нічого негативного, і поєднати естетичне та правильне зберігання можливо. Але для цього знадобиться спеціальне рішення.

Очевидний варіант — шафка для парфумів зі скляними дверцятами, які не пропускають ультрафіолетові промені. Крім можливості естетичної викладки продуктів, вона забезпечує простий доступ до кожного флакону.

Варто пам’ятати, що естетичне зберігання — це не лише демонстрація власних смаків та можливостей, але й правильне групування парфумів. Розставте їх за призначенням, сезонністю тощо. Забезпечте швидкий доступ до тих, якими користуєтесь частіше. Перевага спеціалізованої шафки ще у тому, що вона підійде для парфумів усіх членів сім'ї.

Цих простих порад достатньо, що бути впевненими: улюблена парфумерна продукція радуватиме своєю якістю до останньої краплини у флаконі. Насправді немає нічого складного. Вам варто захистити продукцію від впливу чотирьох зовнішніх факторів — вологи, ультрафіолету, тепла та повітря. Цього достатньо для якісного результату.