Для зручної та швидкої обробки рослин на городі або в саду використовують садові акумуляторні обприскувачі. Якісні моделі демонструють чудові експлуатаційні якості. Але, як і з будь-яким обладнанням, з ними можуть виникати проблеми, які впливають на роботу та ефективність. Сьогодні ми розглянемо найпоширеніші проблеми та способи їх уникнення для того, щоб експлуатація садових обприскувачів була максимально ефективною та зручною для кожного.

Проблема № 1. Слабка потужність

Однією з найпоширеніших проблем є недостатня потужність пристрою, яка перешкоджає ефективній обробці рослин, особливо якщо мова йде про великі площі ділянок.

Щоб уникнути цієї проблеми, варто ще перед покупкою пристрою детально вивчити його технічні характеристики. Слід обирати моделі з високою потужністю та місткістю акумулятора, оскільки вони здатні забезпечити ефективну роботу упродовж тривалого часу.

Проблема № 2. Незадовільний час роботи

Іншою поширеною проблемою є обмежений час роботи акумуляторних обприскувачів. Якщо треба обробити достатньо велику площу, а час роботи пристрою напряму залежить від місткості його акумулятора, ресурсу може не вистачати.

Саме тому, обираючи пристрій, варто в першу чергу звернути увагу на характеристики його акумулятора. Наприклад, обприскувач акумуляторний 16 л (12Ah / 12А·год) TIREX TRES16 розрахований на роботу до 5 годин, при цьому в нього на корпусі є вольтметр, який дозволяє контролювати рівень заряду.

Крім цього, можна обирати моделі зі змінними акумуляторами, які дозволять подовжити експлуатацію пристрою шляхом їх почергової зміни. Також не слід забувати, що зарядка одного акумулятора може тривати декілька годин, тож краще розраховувати свої роботи так, щоб мати достатньо часу для відновлення заряду обприскувача.

Проблема № 3. Зниження продуктивності роботи

Іноді після активної експлуатації може виникнути проблема зниження продуктивності роботи обприскувача. Найчастіше вона може бути пов’язана з неправильним обслуговуванням пристрою. На продуктивність роботи можуть впливати неправильне зберігання, недостатнє очищення або недотримання техніки зарядки акумулятора.

Щоб уникнути такої проблеми, слід ретельно дотримуватись інструкцій виробника. Наприклад, не треба залишати пристрій на холоді, оскільки такий вчинок може негативно вплинути на стан акумулятора. Для очищення слід використовувати м’яку ганчірку та слабкий мильний розчин. В жодному випадку не слід застосовувати агресивні розчинники, адже вони можуть пошкодити матеріал пристрою. При заряджанні акумулятора треба дотримуватись вказаних виробником правил, адже перевищення часу заряду може негативно вплинути на довговічність його експлуатації.

Проблема № 4. Недостатній рівень безпеки

На жаль, деякі акумуляторні обприскувачі можуть становити ризик для безпеки користувача. Дуже часто це виникає на фоні пошкодження акумулятора, неправильного використання, недостатньої ізоляції електричних деталей.

Щоб уникнути такої проблеми, слід дотримуватись стандартів безпеки та правил експлуатації. Важливо обирати якісні моделі обприскувачів від перевірених виробників, а не економити на вартості та надійності пристроїв. Перед кожним використанням обов’язково перевіряйте наявність всіх деталей та відсутність зовнішніх пошкоджень.

Проблема № 5. Незручності у використанні

Акумуляторні обприскувачі — це пристрої, як водночас відрізняються мобільністю та більшою вагою порівняно з іншими видами пристроїв. Вона зумовлена додатковою масою акумуляторів, тож при експлуатації може виникати певний дискомфорт.

Щоб мінімізувати незручності, одразу при виборі слід звертати увагу на вагу та розмір пристрою. Крім того, краще обирати моделі з гнучким шлангом, які забезпечують оптимальну зручність експлуатації.

Акумуляторний обприскувач має чималий перелік переваг. Втім варто бути готовими до того, що він вимагає попередньої підготовки до роботи (наприклад, заряджання акумулятора) або певних незручностей при експлуатації (це велика вага пристрою). Але зважений підхід до вибору, а також регулярне правильне обслуговування обприскувача здатне розв'язувати всі проблеми.