Про чарівну дію ароматів знає майже кожен: вони здатні закохувати у себе, надихати, підіймати настрій тощо. Втім у величезному світі парфумерії досить складно знайти найкращий варіант для себе. Саме тому ми пропонуємо вам дізнатись більше про основні види ароматів, що дозволить вам краще орієнтуватися в них та без проблем підібрати свою ідеальну парфумерну композицію.
Квіткові аромати
Квіткові є найпопулярнішими у сімействі ароматів. Вони ідеально підходять для створення легких романтичних образів. Вони можуть бути як м’якими та ніжними, так і інтенсивно-солодкими, залежно від обраних нот, що використовуються у композиції. Зазвичай квіткові парфуми можуть бути як однокомпонентними (виготовленими з екстракту однієї квітки), так і комплексними (у такому випадку використовується ціла комбінація).
Квіткові аромати можуть містити найрізноманітніші ноти: троянду, лілію, жасмин, півонії, апельсиновий цвіт, лаванду, ірис, фрезію тощо. Існує декілька підродин таких парфумів:
- фруктові — вони зазвичай поєднують в собі не лише квіткові ноти, але й різноманітні фрукти та ягоди (наприклад, персик, грушу, яблуко, мандарин тощо);
- квітково-пудрові — зазвичай мають теплу невагому основу, яка пом’якшує інтенсивність квіткового букету;
- квітково-орієнтальні — зазвичай вони доповнені тонкими нотками спецій, що надають екзотичного відтінку.
Насправді квіткові аромати — це безпрограшний варіант для кожного. Радимо почати своє знайомство із ними, обравши Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540.
Східні аромати
Східні парфуми — це світ теплих та екзотичних, загадкових та насичених композицій, в яких обов'язково присутні різноманітні спеції (наприклад, перець, гвоздика, ваніль). Вони нерідко доповнюються амброю, мускусом та глибоким відтінком сандалового дерева. Характерними особливостями їх є багатство та чуттєвість композиції.
Основною перевагою таких ароматів є їхня висока інтенсивність та багатий шлейф, завдяки чому вони ідеально підходять для вечірнього виходу або особливого заходу. Зазвичай база таких ароматів солодка та тепла (традиційно використовуються ваніль, амбра, бензоїн тощо). Обов’язково додаються пряні та деревині ноти, а також екзотичні інгредієнти, що органічно доповнюють композицію, акцентуючи на її унікальності.
Існує три основних підкатегорії такого сімейства ароматів:
- м’які східні — зазвичай вони мають меншу інтенсивність, зумовлену використанням суміші ніжних квіткових нот та теплих спецій;
- орієнтальні — характерними особливостями є солодкі ноти та висока насиченість. Зазвичай вони доповнюються пряними нотами на кшталт кориці, мускусу, ванілі тощо;
- деревинно-східні — вони поєднують в собі традиційні східні пряні ноти, а для додаткової глибини додаються деревинні ноти (сандал, пачулі тощо).
Якщо вас цікавлять східні аромати, варто звернути увагу на жіночу композицію Chanel Coco Mademoiselle або Tom Ford Black Orchid. Чоловікам можна порадити Narciso Rodriguez Narciso Ambree або Kilian Paris Rose Oud Refillable Spray.
Деревинні аромати
Деревинні аромати зазвичай — це класичне рішення як для жінок, так і для чоловіків. Такі композиції відрізняються глибиною та високою стійкістю на шкірі. Вони елегантні, розкішні, таємничі та неповторні. Деревинні аромати зазвичай асоціюються з теплотою, затишком та комфортом.
Характерними особливостями таких ароматів є використання різноманітних нот: сандалового дерева, моху, пачулі, кедру, амбри тощо. Зазвичай такі композиції найкраще підходять для осінньо-зимового періоду завдяки своїй насиченості та теплій атмосфері.
До підкатегорій деревинних ароматів належать:
- димні — вони містять чіткі ноти димного аромату;
- м’які деревинні — зазвичай вони доповнені землистими нотами на кшталт дубового моху та амбри;
- глибокі деревинні — мають насичений деревинний аромат завдяки нотам кедра, сандалу, ветиверу. В деяких випадках вони доповнені квітковими та цитрусовими композиціями.
Ідеальними прикладами деревинних ароматів можна назвати Dior Sauvage, Tom Ford Oud Wood та Yves Saint Laurent La Nuit de l'Homme.
Свіжі аромати
Це достатньо універсальна категорія, яка поєднує аромати з нотами зелені, води та цитрусових. Зазвичай подібні композиції відрізняються освіжаючим, пікантним та підбадьорливим характером. Вони ідеально підходять для весняного та літнього періоду. Характерними особливостями таких композицій є легкість та динамічність, завдяки чому аромати підходять для щоденного використання. Використання цитрусових нот (лимону, грейпфруту, бергамоту) додає композиції енергії та свіжості. Морські та трав’яні ноти розмарину, м’яти, чебрецю органічно доповнюють композицію, створюючи універсальне рішення для кожного.
Хочете пірнути у світ свіжих ароматів? Тоді зверніть увагу на Acqua di Gio by Giorgio Armani або CK One by Calvin Klein.